Запобіжна арматура
Сортувати:
Код: 77628
Група безпеки котла в ізоляції Afriso WHK5 350 кВт -15%
Код: 77938
Група безпеки котла в ізоляції Afriso KSG 50кВт -15%
Код: 77999
Група безпеки для бойлерів Afriso DN15 6 бар -15%
Код: 77581
Група безпеки котла в ізоляції Afriso KSG maxi 100кВт -15%
Код: 77627
Група безпеки котла в ізоляції Afriso WHK4 200 кВт -15%
Код: 1136378
Група безпеки Uponor Fluvia 6 бар (1136378) -15%
Група безпеки Uponor Fluvia 6 бар (1136378)
2296.61 1 952.19 ГРН
Код: 1136379
-15%
Код: 1136377
Група безпеки Uponor Fluvia 3 бар (1136377) -15%
Група безпеки Uponor Fluvia 3 бар (1136377)
2220.66 1 887.58 ГРН

Група безпеки

Захист нагрівальної ємності від надлишкового тиску і температури - завдання першорядної важливості. Котельне обладнання – дуже небезпечний об'єкт. При його неправильній експлуатації може статися вибух, але навіть якщо його не трапиться, занадто високий тиск і температура виводять з ладу радіатори, арматуру, насосне та інше обладнання. Всіх цих проблем можна уникнути, встановивши в системі комплекс з декількох простих пристроїв, що називається гранично ясно: "Група безпеки". Для котельного обладнання та для бойлерів групи безпеки комплектуються по-різному. Існують також окремі правила для монтажу цих пристроїв у різних системах. Саме про це й йтиметься далі.

Група безпеки котла

До складу групи безпеки для котла входять:

 1. Запобіжний клапан - забезпечує захист котла від надмірного тиску. У разі перевищення нормативних значень скидає надлишок рідини у зовнішнє середовище, спеціальний резервуар чи каналізацію.
 2. Автоматичний відвідник повітря - призначений для відведення із системи надлишкової пари та інших газів.
 3. Манометр - дозволяє візуально контролювати тиск у котлі та у разі відмови автоматики вручну відключити нагрівання або іншим способом запобігти аварійній ситуації.

Всі три пристрої знаходяться на загальній консолі і монтуються в одній з верхніх точок на трубопроводі після котла (по можливості, якомога ближче до нього).

Основні правила монтажу групи безпеки котла:

 • Дуже важливо, щоб між котлом та групою безпеки не було ніякої запірної та іншої арматури, оскільки вона знижує пропускну здатність труби та впливає на параметри тиску.
 • Відвідник повітря обов'язково повинен знаходитися у вертикальному положенні, відповідно, і вся консоль теж. З урахуванням цього правила та в залежності від різних місць встановлення існують групи безпеки з різними варіантами підключення (нижнім, кутовим та бічним).
 • Якщо відведення рідини із запобіжного клапана відбувається в каналізацію, слід правильно підібрати шланг за діаметром та матеріалом (він повинен бути прозорим, щоб можна було контролювати роботу клапана візуально); крім того, слід переконатися, що шланг немає перегинів, що перешкоджають потоку рідини; шланг повинен бути прокладений таким чином, щоб у разі розриву гарячий теплоносій за жодних обставин не потрапив на людину.
 • Перед запуском у роботу слід обов'язково перевірити групу безпеки на герметичність та працездатність усіх елементів. Для цього після монтажу на кілька обертів відкручують ковпачок відвідника повітря, на запобіжному клапані за допомогою регулятора встановлюють необхідне значення максимального тиску і запускають котел в роботу. Правильно загерметизований справний запобіжний клапан спрацює при досягненні вказаного тиску, а манометр допоможе переконатися, що налаштування та калібрування відповідають дійсності.
 • Зміст етиленгліколю в теплоносії не повинен перевищувати 50%.

Перш ніж купити групу безпеки для котла, слід визначитися з такими параметрами:

 • Тиск та температура, на які розрахований котел. Відповідно, і група безпеки повинна відповідати цим параметрам.
 • Діаметр приєднувального штуцера. Зазвичай це ¾” або 1”, але можуть бути інші варіанти.
 • Тип теплоносія - від цього залежатиме, чи підійде група безпеки в принципі (див. вище).


Показати все Приховати все

Групи безпеки з доставкою по Україні:

На сайті інтернет-магазину ✅ PROFIMANN.COM.UA Ви можете придбати Групи безпеки за ціною від 1282.98 грн. У розділі каталогу представлений широкий вибір, більш 25 найменувань.

На сторінках продукту в категорії Ви знайдете детальний опис, характеристики, інструкції, креслення, фото та відео, а також відгуки покупців.

Купуйте онлайн Групи безпеки в інтернет магазині PROFIMANN з доставкою по Україні: Київ, Одеса, Харків, Чернігів, Хмельницький, Черкаси, Кривий Ріг, Херсон, Луцьк, Рівне, Запоріжжя, Полтава, Івано-Франківськ, Чернівці , Житомир, Львів, Кременчук, Суми, Ужгород, Тернопіль, Миколаїв, Кропивницький (Кіровоград), Вінниця, Дніпро (Дніпропетровськ), Маріуполь. Будемо раді бачити Вас серед наших постійних клієнтів!


 • Професійна консультація
 • Тількі оригинальні вироби
 • Будь-які форми оплати
 • Відправлення в день замовлення
 • Спеціальні умови постійним клієнтам
 • Пункт видачі замовлень та склад в Києві