Запобіжна арматура
Сортувати:
Код: P070001100
Код: VR170-1/2A
Поплавковий клапан Honeywell VR170-1/2A -25%
Поплавковий клапан Honeywell VR170-1/2A
4769.85 3 577.50 ГРН
Код: VR170-3/4A
Поплавковий клапан Honeywell VR170-3/4A -25%
Поплавковий клапан Honeywell VR170-3/4A
5105.58 3 829.18 ГРН

Клапан поплавковий: захист від переливу і не тільки...

У системах водопостачання завжди є накопичувальний елемент - бак, резервуар, ємність для води. Дуже важливо, щоб рівень рідини в будь-якому накопичувальному елементі був відносно постійним - від мінімального значення до максимального. Інакше переповнення ємності, затоплення, перевитрати рідини, а також поломки насосного обладнання не уникнути. Для контролю рівня рідини в ємності існує спеціальний різновид клапанних пристроїв - поплавковий кран (клапан). Про нього й йтиметься далі мова.

Поплавковий клапан для водяних резервуарів: принцип роботи

Поплавкові клапани - пристрої досить прості. У основі - випливає з назви - поплавець, тобто. якийсь порожній предмет, що плаває на поверхні рідини. За допомогою важеля він з'єднується із клапаном. Піднімаючись разом із рідиною чи опускаючись разом із нею, поплавець змінює положення важеля, а той, своєю чергою - клапана, який відкриває чи перекриває потік рідини. Така конструкція називається механічний поплавцевий клапан. Це найпростіша, класична форма пристрою.

Переваги автоматичних механічних клапанів поплавця:

  • Простота конструкції та безвідмовність;
  • Низька вартість;
  • Незалежність у роботі від джерел електроенергії (автономність);
  • Легкість монтажу та налаштування.

Головним недоліком є те, що за допомогою механічного клапана з поплавцем можна регулювати лише максимальний рівень рідини. Таким чином, механічний клапан поплавця - це захист від переливу (накопичувального бака, унітазного бачка і т.д.) У продажу даний пристрій найчастіше називається "Кран поплавковий для ємності".

Поплавковий клапан: різновиди, конструктивні особливості та технічні характеристики

Поплавковий клапан купити вдало можна за умови, що Вам точно відомі:

  1. Призначення пристрою (куди планується встановлення);
  2. Технічні умови експлуатації та вимоги до пристрою.

Отже, відрізняються поплавкові клапани по:

  • Матеріал виконання власне клапана (чавунні, латунні, з нержавіючої сталі, із пластику);
  • За формою (прямі, кутові);
  • Спосіб приєднання (фланцеві, різьбові);
  • Діаметру приєднання (від ½” до 2” для різьбових моделей та до 200 мм - для фланцевих);
  • Робочому тиску (до 5 атм., до 6 атм. і т.д.)
  • Температурі рідини (для холодної води - до 40°С, для гарячої води - до 70°С, до 90°С; існують також клапани, розраховані на температуру понад 100°С);
  • Класу герметичності.

У цілому ж різноманітність поплавкових клапанів досить велика, проте його все одно недостатньо для вирішення всіх завдань, пов'язаних із контролем рівня рідини в гідравлічних системах. Тому є поплавкові пристрої, в яких, крім механічної складової, є ще й електрична. Нижче - найкоротший їх опис.

Електромагнітні датчики та регулятори рівня води на основі поплавкового механізму

Оскільки існує потреба відстежувати не тільки максимальний, а й мінімальний рівень рідини, існують пристрої - на основі механізму поплавця, - в яких роль клапана відіграють електричні контакти. За допомогою таких пристроїв можна контролювати як верхній, і нижній рівень рідини в резервуарі.

Принцип роботи датчика води поплавця наступний. Поплавець тут з'єднаний із магнітом. Роль клапана виконує геркон – пара контактів, поміщених у герметичну скляну трубку. Магніт разом з поплавком та поверхнею рідини переміщається вздовж вертикального утримувача геркона (герконів). Коли рівень (і поплавець) досягає висоти, на якій встановлений геркон, магнітне поле замикає контакти геркона всередині трубки. По проводах, що йдуть від геркона, передаються сигнал "увімкнути/вимкнути насос" (або вмикається індикатор спорожнення/заповнення ємності).

За допомогою електромагнітного датчика з поплавком можна контролювати верхній, нижній або обидва рівні рідини. В останньому випадку використовують схему з двома та більше герконами (контактами).

Електричні датчики поплавця використовують:

  • Для захисту насоса від роботи на суху;
  • Для визначення мінімального та максимально допустимого рівня рідини в гідроакумуляторі або накопичувальному баку насосних станцій;
  • Для індикації рівня води в льоху або осушуваній свердловині (при роботі дренажного насоса).

Де купити поплавковий клапан?

Купити поплавковий клапан в Україні можна будь-де - в магазині або на просторах Інтернету. Достатньо просто ввести пошуковий запит "поплавковий клапан купити Україна", і на Вас обрушиться лавина пропозицій. При цьому зрозуміти чому для двох зовні дуже схожих поплавкових клапанів ціна відрізняється на порядок, вкрай складно. Особливо на перший погляд. Розібратися в цьому питанні допоможуть фахівці нашого Інтернет-магазину. З нашою допомогою Ви зможете вибрати саме ту модель, яка підійде Вам ідеально – не лише за характеристиками, а й за вартістю. Ми знаходимося в Києві, але доставляємо наш товар по всій Україні та будемо дуже раді, якщо Ви звернетеся саме до нас.

Показати все Приховати все

  • Професійна консультація
  • Тількі оригинальні вироби
  • Будь-які форми оплати
  • Відправлення в день замовлення
  • Спеціальні умови постійним клієнтам
  • Пункт видачі замовлень та склад в Києві