Запобіжна арматура
Сортувати:
Код: 7891125
Сепаратор повітря IMI Pneumatex Zeparo ZUV 25 -20%
Код: 7892120
Сепаратор шламу IMI Pneumatex Zeparo ZUD 20 -20%
Сепаратор шламу IMI Pneumatex Zeparo ZUD 20
6432.04 5 145.63 ГРН
Код: 7897420
Сепаратор шламу IMI Pneumatex Zeparo Cyclone 20 -20%
Код: 7891120*
Сепаратор повітря IMI Pneumatex Zeparo ZUV 20 -20%
Код: 7894120*
Cепаратор повітря та шламу IMI Pneumatex Zeparo ZUK 20 -20%
Код: 7892125
Сепаратор шламу IMI Pneumatex Zeparo ZUD 25 -20%
Сепаратор шламу IMI Pneumatex Zeparo ZUD 25
6619.02 5 295.22 ГРН
Код: 7891132*
Код: 7894125*
Cепаратор повітря та шламу IMI Pneumatex Zeparo ZUK 25 -20%
Код: AE100
Код: 7892140
Сепаратор шламу IMI Pneumatex Zeparo ZUD 40 -20%
Сепаратор шламу IMI Pneumatex Zeparo ZUD 40
8491.14 6 792.91 ГРН

Сепаратори повітря та шламу - надійний захист опалювального контуру від корозії та передчасного зносу

Ідеальний теплоносій - це такий теплоносій, в якому немає ніяких сторонніх частинок або газів. Справа в тому, що шлам (дрібне сміття, пісок, камінці і т.д.), а також бульбашки (повітря, водяна пара, водню) – головні фактори корозії в системах опалення. Фрагменти шламу забивають (заклинюють) клапани, у зв'язку з чим виходить з ладу автоматика. Повітряні пробки знижують прохідність труб і тепловіддачу радіаторів, збільшують навантаження на насосне обладнання і ведуть до передчасної поломки. Від шламу в системі можна позбутися, встановивши на вході до неї сепаратор шламу, а проблема повітряних пробок допоможуть вирішити сепаратори повітря.

Повітряні сепаратори: принцип роботи та різновиди

Сепаратори повітря

Існує багато різновидів цього пристрою. Однак, здебільшого, принцип роботи у всіх сепараторів повітря той самий. Сепаратор повітря для опалення є порожнистим циліндром, з двома патрубками, через які входить і виходить теплоносій. Напрямок потоку рідини перпендикулярно до вертикальної осі сепаратора. У верхній частині циліндра є спускний клапан, під ним - повітряна камера і поплавець на поверхні рідини, що протікає через сепаратор. Поперек потоку рідини встановлені власне сепаруючі конструкції. Це можуть бути спеціальні перфоровані кільця з нержавіючої сталі або дрібна багатошарова сітка із сталі або міді.

Принцип роботи у всіх сепараторів для опалення, за великим рахунком, один і той же: конструкція, що сепарує, уповільнює потік рідини і знижує турбулентність, завдяки чому дрібні бульбашки (і навіть розчинені гази) "прилипають" до кільця або сітки, збираються в групи і піднімаються нагору. Нагромаджуючись у повітряній камері, повітря та інші гази відтісняють вниз рідину. Поплавець опускається разом із нею, тягне за важіль, а той, своєю чергою, відкриває спускний клапан. Повітря виходить назовні.

Необхідність у повітряних сепараторах, переваги та обмеження їх застосування

Щоб зрозуміти, для чого потрібні сепаратори повітря, слід відповісти на два питання:

1. Звідки береться повітря в контурі опалення?

  • Потрапляє до системи при її наповненні;
  • Просочується при розгерметизації контуру (поломка, ремонт);
  • Утворюється в процесі нагрівання теплоносія - розчинене у воді повітря з підвищенням температури збирається в бульбашки, особливо активно такий процес йде в нагрівальних установках; тому сепаратор повітря логічніше всього встановлювати відразу після котла або бойлера на трубопроводі, що подає (але після перепускного клапана, якщо є байпасна гілка трубопроводу);
  • Виділяється при корозії (окислення металів супроводжується виробленням водню, особливо активно такий процес відбувається в алюмінієвих радіаторах);
  • Дифундує через стінки полімерних труб, позбавлених спеціального покриття.

Іншими словами, повністю позбавитися повітря в системі опалення практично неможливо.

2. Чим небезпечне повітря в контурі опалення?

  • Повітряні пробки знижують прохідність труб та тепловіддачу радіаторів;
  • Бульбашки повітря збільшують навантаження на лопаті та ротор циркуляційного насоса, що призводить до ранньої поломки обладнання.
  • Наявність повітря в теплоносії прискорює корозію, а в процесі корозії у свою чергу виробляється ще більше газів.
  • Опалювальний контур, в якому циркулює рідина з великою кількістю повітря, працює шумно.

Всіх проблем можна уникнути за допомогою сепаратора повітря. Важливо те, що встановивши пристрій один раз, Ви надовго забудете про повітряні пробки та інші неприємності.

Окрім очевидних плюсів, є у такого рішення і мінуси

  • Сепаратор створює додаткове гідравлічне навантаження на контур;
  • Сепаратор не може застосовуватися в системах із надто швидким (понад 1,2-1,5 м/с) струмом рідини, оскільки при цьому частина повітря може залишатися в теплоносії та потрапляти в контур; в такій системі краще обмежитися грамотною установкою автоматичних відвідників повітря;
  • Сепаратор - досить дорогий пристрій, тому рішення щодо доцільності його встановлення краще приймати зі спеціалістом, щоб уникнути зайвих витрат.

Сепаратори шламу - чудова альтернатива традиційним фільтрам

Інша серйозна проблема, пов'язана з якістю теплоносія - наявність у ньому шламу. Шлам – це дрібні тверді частинки, які майже завжди присутні у теплоносії. І що нижча його якість, то їх більше. Іржа та накип, пісок і дрібний гравій - ось найкоротший і неповний перелік складових шламу.

Чому шлам - це погано?

Дрібні тверді частинки дряпають внутрішню поверхню радіаторів, труб, котлів. Це пришвидшує корозію.

Камінці та піщинки, потрапляючи в регулюючі клапани та “заклинюючи” їх, порушують роботу термостатичної та запобіжної автоматики. Наслідки можуть бути різними: від простого збою в роботі окремої термоголовки до повного виходу з ладу всієї системи теплопостачання;

Шлам прискорює знос насосного обладнання.

Принцип роботи сепаратора шламу (грязевика)

Подобно повітряному сепаратору, сепаратор шламу - циліндрична конструкція з двома патрубками. Однак, на відміну від сепараторів повітря, патрубки розташовані у верхній частині циліндра. Таким чином, рідина, потрапляючи у пристрій, сповільнюється, накопичується в нижній частині сепаратора. Тут і відбувається осадження частинок шламу завдяки сітчастому уловлювачу, крізь який проходить потік теплоагента. Багато грязі додатково укомплектовані магнітним уловлювачем для металевих частинок.

У нижній частині сепаратора знаходиться зливний кран, через який час від часу можна і потрібно видаляти бруд, що осів у сепараторі. Власне, у цьому полягає головна перевага сепаратора перед звичайним фільтром: для його очищення не потрібно перекривати систему, зливати теплоносій і т.д.

Сепаратор шламу: ціна та деякі нюанси

Перш ніж купити сепаратор шламу, слід врахувати те, що:

  1. Пристрої відрізняються між собою за технічними та робочими характеристиками (максимальна температура, тиск, швидкість потоку, діаметр вхідного та вихідного отвору, тип кріплення тощо);
  2. Дуже часто сепаратори повітря та шламу є єдиним комбінованим пристроєм - сепаратором-деаератором. Однак такого рішення за принципом "два в одному" не завжди достатньо. Справа в тому, що сепаратор шламу краще встановлювати на ділянці трубопроводу до котла (на основному трубопроводі, на звороті, іноді - перед підживлювальним клапаном).

В той же час, оптимальним місцем для сепаратора повітря є подавальний трубопровід на ділянці ПІСЛЯ КОТЛА (до насоса). Тут деаерація найефективніша.

Таким чином, наявність двох окремих пристроїв - сепаратора повітря і сепаратора шламу - в більшості випадків грамотніше рішення. Однак з фінансової точки зору це не завжди прийнятно, і в цьому випадку встановлення комбінованого пристрою – набагато краще рішення, ніж відсутність очищення взагалі. Щоб не помилитися з вибором, варто обговорити різні комбінації, їх ефективність та вартість зі спеціалістом, який проектує Вашу опалювальну систему.


Показати все Приховати все

Сепаратори повітря і шламу з доставкою по Україні:

На сайті інтернет-магазину ✅ PROFIMANN.COM.UA Ви можете придбати Сепаратори повітря і шламу за ціною від 3913.45 грн. У розділі каталогу представлений широкий вибір, більше 121 найменувань товарів для організації опалення та водопостачання.

Для швидкого підбору можна скористатися розширеним фільтром товарів, який розташований у лівій частині сторінки. У ньому ми постаралися вивести докладну інформацію.

Якщо Ви ще на етапі вибору, то рекомендуємо Вам звернути увагу на популярні товари з нашого каталогу.

На сторінках продукту в категорії Ви знайдете детальний опис, характеристики, інструкції, креслення, фото та відео, а також відгуки покупців.

Купуйте онлайн Сепаратори повітря і шламу в інтернет магазині PROFIMANN з доставкою по Україні: Київ, Одеса, Харків, Чернігів, Хмельницький, Черкаси, Кривий Ріг, Херсон, Луцьк, Рівне, Запоріжжя, Полтава, Івано-Франківськ, Чернівці , Житомир, Львів, Кременчук, Суми, Ужгород, Тернопіль, Миколаїв, Кропивницький (Кіровоград), Вінниця, Дніпро (Дніпропетровськ). Будемо раді бачити Вас серед наших постійних клієнтів!

Сепаратори повітря і шламу , Ціна:

Название товара Ціна
Сепаратор повітря IMI Pneumatex Zeparo ZUV 25 6 190.37 ГРН
Сепаратор шламу Flamco Clean Smart 3/4", DN20 (30021) 3 913.45 ГРН
Сепаратор шламу Flamco Clean Smart 1", DN25 (30023) 5 254.08 ГРН
Сепаратор повітря Flamcovent Smart 3/4", DN20 (30001) 3 953.65 ГРН
Сепаратор шламу IMI Pneumatex Zeparo ZUD 20 5 145.63 ГРН

Поширені запитання

⏩ Які бренди представлені у категорії Сепаратори повітря і шламу ?

✅ У нас ви можете замовити Сепаратори повітря і шламу : "Flamco"  "IMI Pneumatex"  "BWT"  "Spirotech

⏩ Які найпопулярніші товари в категорії Сепаратори повітря і шламу ?

⏩ Які Сепаратори повітря і шламу найдешевші?

⏩ Як можна отримати замовлення та сплатити Сепаратори повітря і шламу ?

✅ У нас доступні такі форми оплати та доставки:
  • Безготівковий розрахунок з ПДВ
  • Кур'єрська доставка по Києву, Транспортними компаніями по Україні або самовивіз товару з офісу у Києві

  • Професійна консультація
  • Тількі оригинальні вироби
  • Будь-які форми оплати
  • Відправлення в день замовлення
  • Спеціальні умови постійним клієнтам
  • Пункт видачі замовлень та склад в Києві