Самоочисний фільтр для води

Екологічність та безпека все частіше потрапила до списку основних критеріїв щодо підбору інженерного обладнання. Особливо це стосується продуктів, пов'язаних із системами питного водопостачання. Бо тут важлива чистота води, яку ми п'ємо. Тому варто уважно ставитись до вибору фільтрів для таких систем. Далі поговоримо саме про них.

Види фільтрів

Варіацій продуктів для очищення води дуже багато. Виділимо основні:

Усі вони призначені для очищення води. Але відрізняються типом забруднень, які зупиняє той чи інший вид. Перші три використовуються в основному для відокремлення від води механічних забруднень. До категорії спеціальних входять моделі для очищення від накипу, солей, бактерій, заліза тощо. Останній вид («осмос») усуває близько 99% всіх забруднень присутніх у воді.

Рекомендація Застосування останніх двох типів необхідно підтверджувати аналізом води. І на його основі вирішувати чи потрібний фільтр, і якщо потрібен, то який?


А ось доцільність застосування фільтрів механічної очистки не піддається сумніву. Далі докладно розглянемо саме ці типи водоочисної арматури.

Переваги та недоліки того чи іншого фільтра

У кожного з цих типів є свої переваги та недоліки.

Косі фільтри мають малі габарити відносно невелику вартість, але при цьому низький ступінь ефективності.

Фільтри колбові мають найбільший ступінь очищення, але при цьому мають малу пропускну здатність (в 7 разів нижче ніж у косих моделей) і робочий тиск. Схильні до негативного впливу гідроударів. Стандартні моделі мають низьку термостійкість.

Фільтр для води, що самоочищається. Для цього типу характерно найбільший робочий тиск (наприклад, 25 бар для Honeywell FF06-1/2AAM), висока пропускна здатність (Kv=3,3 м³/год) і середній ступінь очищення (але при цьому в 5-10 разів краще ніж у "грязевиків").

На додаток до цього останній тип дозволяє проводити процес очищення фільтруючого елемента без розбирання корпусу або пристрою додаткових байпасних ліній та арматури.

Технічні характеристики деяких моделей водоочисних вузлів:

Тип

Модель

Тиск, бар

Температура, °С

Kv s , м³/година

Ступінь очищення, мкм

Фільтр косий

RIV2500 ½”

16

90

4,6

500

Фільтр промивний самоочисний

Honeywell FF06-1/2AAM

25

70

3,3

50-100

Фільтри колбові

Ecosoft FPV12PECO

3,5 (max 30)

35

0,6

1-10


Конструкція самоочисних фільтрів

Один із найпопулярніших брендів такого типу арматури – німецька компанія Honeywell. Розглянемо конструкцію самоочисних пристроїв на прикладі популярної моделі Honeywell FF06.

Конструкція фільтра, що самоочищається Латунний корпус розташований в горизонтальній площині і має два різьбові входи. До нижньої частини корпусу приєднується колба. Вона може виготовлятися як з міцного полімеру або латуні, стійкої до вимивання цинку. Він типу матеріалу колби залежить від максимальної температури використання (40°С / 70°С).

У колбі розміщується подвійна сітка з нержавіючої сталі (50 та 100 мкм). Вона забезпечує високий рівень фільтрації механічних домішок, що у воді.

Внизу колби встановлюється кульовий кран, за допомогою якого проводиться очищення фільтроелементу. Для цього достатньо відкрити кран, при цьому забруднення затримані сіткою змиватимуться з неї вниз колби, а далі через кран видалятися з фільтра. У разі прозорої полімерної колби легко відстежувати ступінь забрудненості фільтроелементу.

Конструкція моделі передбачає можливість ручної профілактики. Ви можете просто зняти колбу (для цього в комплекті є спеціальний ключ) та промити сітку вручну. Але будьте обережні та уважні, щоб не пошкодити сітку, тому що ця деталь досить дорога.

Конструкція корпусу фільтрів FF06 примітна тим, що має подвійне різьблення – внутрішнє та зовнішнє. Це робить фільтри Honeywell універсальними у підключенні до інженерних систем.

Якість продукції підтверджується сертифікатом DIN/DVGW - NW-9301 AT 2530.

Типи самоочисних фільтрів

Як було зазначено вище, цей вид фільтрів може відрізнятись матеріалом колби.

Також фільтри можуть відрізнятися комплектацією підключення – з стандартними розбірними з'єднаннями або зі зворотним клапаном, або взагалі без з'єднань.

До речі, в асортименті Honeywell є агрегати суміщені з регуляторами тиску (наприклад, модель FK06). Встановлення даного типу арматури рекомендується при значенні статичного тиску у системі водопостачання понад 5 бар. У цих моделях передбачено отвори для встановлення манометра, що дозволяє візуально контролювати перепади тиску.

Схема підключення фільтрів, що самоочищаються

Фільтри встановлюються горизонтально із колбою вниз. Так забезпечується максимальна ефективність. Також рекомендується встановлювати фільтри безпосередньо після лічильника води.

Схема підключення

Зворотне промивання

Для підвищення ефективності процесу промивання рекомендується промивати сітку фільтра зсередини. Для цього необов'язково розбирати корпус. Існує кілька варіантів організації процесу промивання.

Варіант перший. Можна сконструювати обвідну лінію (байпас) із трьома запірними кранами (2 – на магістральній лінії та один на байпасі). У стандартному режимі магістральні крани будуть у відкритому положенні, а на обвідній лінії – закриті. Для проведення процесу зворотного промивання магістральні кульові крани закриваються, а байпасний – відкривається. Після цього потік води заходитиме у фільтр з іншого боку та очищатиме сітку зсередини.

Обвідна лінія (байпас)

Другий варіант не потребує виготовлення складних систем. Достатньо придбати готовий виріб конструктивно оснащений технологією промивання сітки зсередини або як її часто називають зворотне промивання.

Найкращим представником цієї категорії товарів є модель від компанії Honeywell – Фільтр із зворотним промиванням F 76 S . Він комплектується картриджем спеціальної форми із спеціальним вкладишем. При стандартному використанні працює нижня частина фільтра і рух води здійснюється всередину сітки. При відкритті кульового крана внизу колби вкладка опускається вниз, при цьому перекриваючи подачу води в нижню частину колби. Після цього здійснюється процес зворотного промивання через верхню частину. А вода йде всередину фільтроелементу і промиває сітку зсередини. Ефективність процесу збільшується за рахунок застосування крильчатки, що обертається.

Вибираючи самопромивний фільтр для системи водопостачання Ви забезпечуєте високу ефективність очищення та комфорт користування арматурою!



Автор: Семенчук Євген ( Спеціально для PROFIMANN )

"Тепло, вода та полімерні труби"

Коментарі

Не знайдено дописів