Запобіжна арматура - обов'язковий елемент будь-якої системи водопостачання та опалення
Запорука багаторічної ефективної служби будь-якої гідравлічної системи - грамотний підбір обладнання та регулюючої арматури. А для того, щоб система водопостачання і, особливо, опалення була безпечною та безвідмовною, існує запобіжна арматура. У цій статті ми дуже коротко охарактеризуємо її основні елементи і спробуємо простими словами описати, навіщо потрібна захисна арматура, якою вона буває і в яких випадках її використання обов'язково.
Запобіжна арматура систем опалення та водопостачання, основні види:
Запобіжні клапани
Захищають гідравлічну систему в цілому або її окремі складові (насос, котел, цистерну, бойлер тощо) від надмірного, небезпечного, неприпустимого підвищення тиску або температури. Іншими словами, запобіжний клапан – це захист від навантаження. Здійснюється такий захист шляхом скидання робочої рідини чи пари. Залежно від того, куди здійснюється скидання, розрізняють запобіжні клапани відкритого та закритого типу. Перші скидають надлишок рідини в навколишнє середовище, другі - в спеціальний резервуар або трубопровід, що відводить, тиск в якому набагато менше робочого.
Розрізняють запобіжні клапани пропорційної дії та двопозиційні, які можуть бути тільки у двох положеннях - "відкрито" і "закрито". У будь-якому випадку запобіжні клапани є обов'язковим елементом безпечної гідравлічної системи.
Редуктори тиску води (регулятори тиску “після себе”)
Пристрої, які знижують, вирівнюють, стабілізують тиск у водопроводі під час його різкого підйому, тим самим захищаючи систему від гідроударів. Як правило, гідроудар виникає при включенні та вимкненні насоса і може бути небезпечним як для самого трубопроводу, так і для побутової техніки та радіаторів, підключених до нього. Редуктор тиску, встановлений по ходу трубопроводу після насоса, дозволяє встановити максимальний тиск на вихідному патрубку пристрою незалежно від того, з якою силою нагнітається рідина в редуктор.
Пілотні регулятори тиску
Пристрої, що забезпечують стабільний перепад тиску рідини або газу на вході та виході з нього. Відмінною особливістю пілотних регуляторів тиску є наявність додаткового – “пілотного” – клапана, який керує роботою головного клапана. Регулятори тиску з пілотним керуванням відрізняються підвищеною точністю. Залежно від принципу роботи пілота, розрізняють регулятори тиску з механічним (гідравлічним) та електромагнітним пілотним керуванням.
Перепускні клапани (регулятори тиску до себе)
Використовуються в системах опалення та інших трубопроводах, де має місце циркуляція рідини. Встановлюється зазвичай між подачею та зворотом якомога ближче до насоса. Головне завдання – контролювати тиск рідини в системі незалежно від споживання. Якщо споживання зменшується (наприклад, спрацьовує на зниження температури термоголовка на радіаторі), а насос продовжує працювати в колишньому режимі, тиск у трубопроводі починає зростати. Коли воно досягає певного заданого значення, клапан перепуску спрацьовує на скидання (перепуск) надлишку носія з подачі в зворотній бік. Скидання відбувається доти, доки тиск не вирівняється.
Автоматичні відвідники повітря
Пристрої, що дозволяють автоматично видаляти повітря з гідравлічних систем (насамперед із систем опалення). Повітряні пробки утворюються в трубопроводах і радіаторах з різних причин, але їх поява веде до погіршення тепловіддачі, зниження обсягу циркулюючої рідини або її повної відсутності на певних ділянках. Таким чином, відведення повітря з гідравлічної системи – дуже важливий момент. Існують ручні відвідники повітря (наприклад, кран Маєвського), але використання автоматичних краще. Розрізняють прямі та кутові відвідники повітря, іноді в окрему категорію виносять радіаторні моделі, хоча, по суті, вони є кутовими. Встановлюють відвідники повітря у найвищій точці ділянки трубопроводу, у верхній частині радіатора, на корпусі гідрострілки і т.д., іншими словами, в місцях, куди може підніматися і утворювати пробку повітря.
Група безпеки
Комплексний пристрій, який складається з трьох елементів: манометра, запобіжного клапана та автоматичного повітровідвідника. Встановлюється зазвичай на котел, але може монтуватися і на інші вузли в системі теплопостачання. Головне завдання пристрою - запобігання аварійним ситуаціям у зв'язку з ненормативними навантаженнями на систему (дуже високим тиском). При цьому манометр потрібен для вимірювання тиску, відвідник повітря - для відведення газів (бульбашок повітря в котлі утворюється особливо багато), а запобіжний клапан - для екстреного зниження занадто високого тиску рідини. При виборі групи безпеки слід звертати увагу як на діаметр труб підключення, а й тип підключення. Він може бути кутовим, бічним, нижнім.
Підживлювальні клапани
Встановлюються в опалювальних системах та перешкоджають надмірному падінню тиску в системі внаслідок недостатньої кількості теплоносія. Навіщо це потрібно? Падіння тиску внаслідок нестачі рідини в гідравлічній системі (особливо в опалювальній) веде до підвищення навантаження на насос, зменшення тепловіддачі, збою в роботі автоматики. Причин такого падіння кілька: текти (часто не відразу виявлена), різке зниження температури теплоагента, спрацьовування повітровідведення. Підживлювальний клапан дозволяє швидко відновити втрату рідини та повернути тиск до робочих показників. Працює пристрій автоматично. Встановлюється підживлювальний клапан на трубу подачі води загальної системи водопостачання, якнайдалі від котла і труб подачі гарячої води, якомога ближче до накопичувального бака.
Термостатичні змішувальні клапани
Різновид триходових клапанів, призначений для регулювання температури в системі опалення шляхом підмішування теплоносіїв з різною температурою. На відміну від моделей з фіксованою температурою води на виході, термостатичні змішувальні клапани легко налаштовуються та регулюються за допомогою термоголовки. Використовуються як у системі радіаторного опалення, так і для теплої водяної підлоги. Служать не тільки для підтримки заданої температури на ділянці системи, але й для захисту теплої підлоги від перегріву, а твердопаливних котлів - від температурного шоку при позаплановому відключенні електроенергії, а також негативного впливу на них конденсату.
Поплавкові клапани
Пристрої, в основі якого поплавець, важіль та клапан. Дозволять автоматично перекривати подачу води в ємність при досягненні заданого рівня. За допомогою поплавкового клапана можна встановлювати як максимальний, так і мінімальний рівень заповнення резервуара, уникнути як переповнення ємності, так і нестачі в ній рідини.
Поплавкові клапани бувають механічні та електричні. Крім того, різні моделі можуть працювати як зі звичайною водою, так і з рідинами, що піняться, в насосній свердловині, накопичувальному баку, бачку унітазу або навіть ємності з мішалкою. Різновидом поплавкового клапана є вимикач поплавця для насосів. Це найпростіший, але досить ефективний спосіб захисту насосного обладнання від сухого ходу.
Сепаратори повітря та шламу
Це невеликі пристрої, що дозволяють захистити трубопровід та обладнання від бульбашок повітря або частинок шламу, а також моделі комбінованого типу. Монтуються зазвичай неподалік котла, де в основному, утворюються повітряні бульбашки. Є вигідною альтернативою фільтрам, оскільки очищення сепаратора від шламу, що накопичилося, проводиться без демонтажу пристрою, а відсепаровані гази просто виводяться з нього через спеціальний вбудований клапан. Опалювальна система, в якій встановлений сепаратор повітря, має більшу ефективність, а будь-який трубопровід, захищений сепаратором шламу від механічних пошкоджень та корозії, прослужить набагато довше (разом з усіма радіаторами та побутовими приладами, приєднаними до нього).
Вартість запобіжної арматури в Україні
Продажі захисної арматури для систем водопостачання та опалення в нашій країні зростають рік у рік. Знайти та купити можна практично все. Ціна залежить від типу обладнання, яке Вам доведеться встановити, а також - від бренду та країни-виробника. Зараз на українському ринку представлено запобіжну арматуру як вітчизняного виробництва, так і товар із країн ближнього зарубіжжя, Європи та Китаю. Чому віддати перевагу – вирішувати Вам. А ми зі свого боку намагатимемося допомогти Вам з вибором, забезпечимо своєчасну доставку по Києву та всій Україні, гарантію на все наше обладнання та його якісне обслуговування.
Показати все Приховати все
Запобіжна арматура з доставкою по Україні:
На сайті інтернет-магазину ✅ PROFIMANN.COM.UA Ви можете придбати Запобіжна арматура за ціною від 112.05 грн. У розділі каталогу представлений широкий вибір, більше 865 найменувань товарів для організації опалення та водопостачання.
Для швидкого підбору можна скористатися розширеним фільтром товарів, який розташований у лівій частині сторінки. У ньому ми постаралися вивести докладну інформацію.
Якщо Ви ще на етапі вибору, то рекомендуємо Вам звернути увагу на популярні товари з нашого каталогу.
На сторінках продукту в категорії Ви знайдете детальний опис, характеристики, інструкції, креслення, фото та відео, а також відгуки покупців.
Купуйте онлайн Запобіжна арматура в інтернет магазині PROFIMANN з доставкою по Україні: Київ, Одеса, Харків, Чернігів, Хмельницький, Черкаси, Кривий Ріг, Херсон, Луцьк, Рівне, Запоріжжя, Полтава, Івано-Франківськ, Чернівці , Житомир, Львів, Кременчук, Суми, Ужгород, Тернопіль, Миколаїв, Кропивницький (Кіровоград), Вінниця, Дніпро (Дніпропетровськ). Будемо раді бачити Вас серед наших постійних клієнтів!
Запобіжна арматура , Ціна:
Назва товару | Ціна |
---|---|
Редуктор тиску води Honeywell Resideo Braukmann D04FM-1/2A | 1 408.55 ГРН |
Система захисту від потопу для розумного будинку Tervix ZigBee Water Stop на 1 трубу 1/2" (4912611) | 8 874.34 ГРН |
Редуктор тиску Honeywell D03-1/2C | 522.35 ГРН |
Кульовий кран з електроприводом Honeywell HAV20 220V 3/4" | 7 528.79 ГРН |
Редуктор тиску води Honeywell Resideo Braukmann D06F-1/2A | 3 739.64 ГРН |
- Професійна консультація
- Тількі оригинальні вироби
- Будь-які форми оплати
- Відправлення в день замовлення
- Спеціальні умови постійним клієнтам
- Пункт видачі замовлень та склад в Києві